Ylli i veriut

Ylli i veriut
Ylli i veriut
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Vlerat për të zbuluar të shënuar)
E ngarkimit...
Print
koha prep
25 min
koha cocion
25 min
koha totale
50 min
koha prep
25 min
koha cocion
25 min
koha totale
50 min
Përbërësit
 • 1 kg miell thekre
 • 100 g e lagësht brumë (në furrë)
 • 1 l ujë përafërsisht
 • 20 g maja presion
Në anën tjetër
 • 2 duke lugë kripë
 • 1 lugë çaji qimnon, një tjetër e kopër dhe një tjetër anise
 • pak qumësht
Për tabaka pjekje
 • miell
Udhëzimet
 1. Hedh një tabaka pjekje me miell. Shosh gjysma e miellin në një tas. Përzierje kosi brumë bukë me ujë dhe maja presion shembet dhe jep dhe gatuaj brumë të mirë me miell.
 2. Le të qëndrojë e mbuluar gjatë natës në një vend të ngrohtë. Puna e kripë, gjysma e erëzave dhe pjesa tjetër e analizova miell me brumë të fermentuara. Vendi brumë në tri pjesë të barabarta. Të dy pjesë për të bërë tetë copë të barabartë.
 3. Me palë të treta për të bërë një strip, roll atë në formën e një guaskë shell dhe vendin e saj në qendër e në tabaka floured. Me copa të vogla e brumë për të formuar shirita të 20 cm të gjatë, vendin e tyre nëpër fytyrë, bisht dhe përhapja e tyre deri pak në këshilla për brenda (sipas modelit të fotografinë më lart).
 4. Ngrohje furrë për 250 gradë. Lyejmë sipërfaqen e bukë me qumësht dhe do të spërkasë pak nga pjesa tjetër e tyre mbi. Gatuaj bukë 25 minuta në pjesën e poshtme të furrës.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

Recibir el boletin semanal de recetas


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.