,

Tortë me fruta me një bazë të të thërrime

Tortë me fruta me një bazë të të thërrime
horno
receta gourmet
sobremesa
cocina francesa
Ëmbëlsira
Tortë me fruta me një bazë të të thërrime
Pjesë 4
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (1 vota)
Cargando...
Print
koha prep
30 min
tiempo coccion
15 min
koha totale
45 min
koha prep
30 min
tiempo coccion
15 min
koha totale
45 min
Përbërësit
 • 18 tërë-kokërr e krisur
 • 75 g kafe sheqer
 • 1/2 lugë dita e tokës kanellë
 • 75 g margarinë
Në anën tjetër
 • 1/3 l qumësht
 • 2 lugë sheqer
 • 1 paketim pluhur për një puding i vanilje
 • 1 gotë të madhe compote rrushit spina (720 ml)
 • 2 mediat pjeshkë, të konservuar
 • 1 paketim prej xhelatinë të lahet për ëmbëlsira të qartë
Për myk
 • margarinë
Udhëzimet
 1. Yndyrat me gjalpë një pan springform e 24 cm në diametër. Ngrohje furrë për 175 gradë. Me një rul, pres shumë të mirë cookies. Përzierje thërrimet me sheqer, kanellë dhe margarinë.
 2. Shkruani masive në myk dhe shtrydh atë me duart sfond dhe kufijtë. Gatuaj 15 minuta në gjysmë lartësi të furrës. Hiq nga furrë dhe të lënë të ftohtë.
 3. Bëni një buding vanilje e me qumësht, sheqeri dhe pluhurin për buding pas udhëzimeve në paketë. Të lënë të ftohtë.
 4. Drain rrush; rezerva lëng. Prerë media pjeshkë hollë në copa. Përhapur buding në bazë të tortë dhe dekoroj me pemë sipas modelit të fotografisë.
 5. Për të përgatitur dush e jelly me lëng rrushi, pas udhëzimeve në paketim, të lënë të ftohtë dhe të mbulojnë me atë tortë.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.