E tërë gruri bagels për mëngjes

E tërë gruri bagels për mëngjes
E tërë gruri bagels për mëngjes
Njerëzit 16
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Vlerat për të zbuluar të shënuar)
E ngarkimit...
Print
koha prep
30 min
koha cocion
30 min
koha totale
1 hr
koha prep
30 min
koha cocion
30 min
koha totale
1 hr
Përbërësit
 • 500 g miell gruri
 • 40 g maja presion
 • 1 lugë çaji sheqer
 • 1/4 l ujë të ngrohtë
 • 1/2 lugë çaji kripë
 • 3 lugë vaj
Për tabaka pjekje
 • margarinë
Udhëzimet
 1. Përhapet lehtë me margarinë në një tabaka pjekje. Vendosni miellin në një tas dhe të bëjë një vrimë në qendër. Fije në maja dhe të punojnë së bashku me sheqer. ujë dhe pak miell. Hedh një miell pak mbi krye dhe le të brumë 15 minuta në një vend të ngrohtë që të eksitohet.
 2. Spërkat me kripë rreth skajet e miell, shtoni vaj për brumë para për të punuar të gjithë së bashku.
 3. Gatuaj deri në brumë kanë flluska dhe le të eksitohet të mbuluara, të tjera 15 minuta. Me floured duart, ndajeni brumin në 16 copa të njëjtën madhësi, për t'u dhënë atyre një formë të rrumbullakosura. spërkat me miell dhe vendin e tyre në një tabaka pjekje.
 4. Të lënë për të eksitohet muffins të tjera 15 minuta. Ngrohje furrë për 230 gradë. Piqem muffins 15-30 minuta në lartësi mesatare të furrës.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

Enteraté de las ultimas recetas de la pagina en nuestro grupo de telegram


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.