Lidhjet me bllokim

Lidhjet me bllokim
merienda
receta gourmet
cocina francesa
Breads dhe buns
Lidhjet me bllokim
Pjesë 4
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Votar)
Cargando...
Print
koha prep
25 min
tiempo coccion
15 min
koha totale
40 min
koha prep
25 min
tiempo coccion
15 min
koha totale
40 min
Përbërësit
 • 300 g e ngrirë pudre ose 300 g miell
 • 1 vezë e verdhë veze
 • 100 g sheqer
 • 200 g gjalpë
Në anën tjetër
 • 1 vezë e verdhë veze
 • 1/2 kupa e jam kajsi
Udhëzimet
 1. Shkrirje e pudre 30-60 minuta në temperaturën e dhomës. Puna e analizova miell me të verdhë veze, sheqer dhe gjalpë dhe për të marrë një ëmbëltore.
 2. Le të pushojë i mbështjellur me fletë metalike prej alumini 2 orë në frigorifer. Të zgjasë pudre në një sipërfaqe floured.
 3. Me pastë për të formuar një fletë e 50 X 55 cm. Bojë brumë me e dytë të verdhë veze, vendin në krye të duhmë dhe shtrydh pak. Të prerë në shirita të 1 1/2 cm të gjerë, roll formuar një spirale në mënyrë që pudre është jashtë dhe për të bërë lidhjet.
 4. Të forcojë këshilla. Vendin e lidhjeve në një tabaka pjekje dhe të lënë për të pushuar 15 minuta.
 5. Ngrohje furrë për 220 gradë. Gatuaj lidhjet 15 minuta në gjysmë lartësi. Nxehtësia e ngjeshur dhe bojë me lidhjet e saj.
Shënime
 • Lidhjet janë shumë të përshtatshme për ngrirje, por në këtë rast ajo nuk ka nevojë të jetë e larë. Të paketuara ende të ngrohtë dhe të ngrirë të.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.