Waffles maja

Waffles maja
Waffles maja
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Vlerat për të zbuluar të shënuar)
E ngarkimit...
Print
koha prep
30 min
koha cocion
7 min
koha totale
37 min
koha prep
30 min
koha cocion
7 min
koha totale
37 min
Përbërësit
 • 375 g miell
 • 25 g maja
 • 50 g sheqer
 • 1/2 l qumësht rrëmbyer
 • 4 vezë
 • 125 g gjalpë
 • një majë e kripë
 • lëvorja e 1/2 integruar limon
Në anën tjetër
 • 3/8 l krem të lëngshme
 • 3 lugë sheqer
 • 1/2 filxhan sheqer pluhur
Për barquillero
 • vaj
Udhëzimet
 1. Shosh miell në një enë dhe të bëjë një vrimë në qendër. Fije në maja dhe punës me 1 lugë çaji sheqer, 1/8 e 1 e qumështin dhe pak miell. Të lënë për të eksitohet këtë brumë para kapak 15 minuta.
 2. Përfshijnë pjesën tjetër të sheqerit, pjesa tjetër e qumështit, vezë, gjalpë i shkrirë, kripë dhe limon lëkurë në brumë para për të punuar të gjithë së bashku me pjesën tjetër të miellit deri në brumë flluska. Të lënë për të eksitohet të tjera 25 minuta.
 3. Nxehtësia barquillero dhe yndyrat brenda me vaj. Vendosni tri lugë e brumë për çdo pite dhe kuzhinier deri sa të artë ngjyrë kafe. Ajo merr 5-7 minuta, sipas temperaturën e barquillero.
 4. Ndarjen e meshë në tri pjesë dhe të lënë ata të ftohtë në një raft teli. Rrëmbej krem me sheqer dhe e vënë atë në një ëmbëltore qese dekorative tip.
 5. Merrni krem në një pite dhe të vënë një tjetër pite në krye. Shosh sheqer pluhur në waffles mbushur.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

Enteraté de las ultimas recetas de la pagina en nuestro grupo de telegram


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.