,

Ëmbëlsira e Bohemia

Ëmbëlsira e Bohemia
Ëmbëlsira e Bohemia
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Vlerat për të zbuluar të shënuar)
E ngarkimit...
Print
koha prep
30 min
koha cocion
25 min
koha totale
55 min
koha prep
30 min
koha cocion
25 min
koha totale
55 min
Përbërësit
 • 500 g miell
 • 30 g maja presion
 • 1/4 l qumësht rrëmbyer
 • 100 g gjalpë
 • 80 g sheqer
 • 2 vezë
 • një majë e kripë
 • lëvorja e 1/2 integruar limon
 • 500 g djathë vilë
 • 50 g gjalpë
 • 200 g sheqer
 • 2 yolks vezë
 • 1 lugë gjelle niseshte
 • 1 lugë gjelle rum
 • 2 yolks vezë
Në anën tjetër
 • 250 g fara lulekuqe, të grimcuar
 • 80 g sheqer
 • 1 lugë gjelle bukë crumbs
 • 1/4 l qumësht
Në anën tjetër
 • 1 vezë e verdhë veze
 • 250 g llokum jam
Për tabaka pjekje
 • gjalpë
Udhëzimet
 1. Të përgatisë thartuar brumi me përbërësit comprendídos nga mielli me limon integruar lëkurë.
 2. Përzierje djathë vilë me gjalpë, sheqer, e yolks, koll dhe rum. Të rrahur vezë bardhë të dëborës dhe për t'i përfshirë ata në masë të gjizë nga fund të lartë.
 3. Mix fara lulekuqe dhe sheqer, bukë crumbs dhe qumësht, vlim dhe të lënë të ftohtë. Ndajeni mbrujtur para në copa të 50 g, të jetë me secilin prej tyre një roundel me një kufitare dhe e lyejmë me vezë të rrahur e verdhë veze.
 4. Vend në çdo pan katër vogël grumbujt e masës së gjizë, katër nga masa e lulekuqe dhe në qendër një bllokim. Të lënë për të eksitohet 10 minuta.
 5. Ngrohje furrë për 200 gradë dhe piqem ëmbëlsira 20-25 minuta në gjysmë lartësi
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

Recibir el boletin semanal de recetas


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.