Beignets apple

Beignets apple
Beignets apple
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Vlerat për të zbuluar të shënuar)
E ngarkimit...
Print
Përbërësit
 • 75 g sheqer
 • 3/4 lugë çaji kanellë terren
 • 4 të madhe të mollë
 • 1 1/2 copitas de licor de ron (3 Cl)
 • 125 g miell
 • 1/2 një lugë çaji pluhur pjekje
 • një majë e kripë
 • 2 yolks vezë
 • 1 1/2 lugë vaj ulliri
 • 3/4 gotën e birrës
 • 2 të bardhë veze
 • 1 filxhan sheqer të përziera me 1/2 lugë çaji kanellë terren
Për tiganisje
 • 1 l të naftës apo të 1 kg gjalpë
Udhëzimet
 1. Përzierje sheqer, me kanellë. Peel mollë, shikoni zemra me pajisje të përshtatshme dhe të prerë në rrota 8 mm e trashë rreth.
 2. Spërkasë rrotat e apple me sheqer, me kanellë, rigon me rum dhe le të qëndrojë e mbuluar 30 minuta. Gjatë kësaj kohe, dip mollë me lëng jeni të liruar.
 3. Shosh miell me maja, dhe të punojnë së bashku me kripën, verdhë veze dhe vaj. Shtoni birrë pak nga pak. Të rrahur vezë bardhë të dëborës dhe për t'i përfshirë ata nga fund të lartë.
 4. Nxehtësia e naftës në 180 gradë. Futni një mollë në qëlloj dhe të skuqura 8-10 minuta në vaj të nxehtë, derisa të artë ngjyrë kafe. Ana e tyre me një lugë slotted dhe të lënë të thahet në letër absorbues.
 5. Të shpërndajnë beignets apple sheqer, me kanellë, kur ata janë ende të nxehtë, dhe për të shërbyer menjëherë.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

Recibir el boletin semanal de recetas


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.