,

Brownies

çokollatë brownie

Mësoni se si të gatuaj çokollatë brownies lëng dhe e lehtë. Një tortë çokollatë brownie hap-pas-hapi

sobremesa
cocina inglesa
Brownies
Brownies
Pjesë 10
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Votar)
E ngarkimit...
Print
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
koha totale
1 hr
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
koha totale
1 hr
Përbërësit
 • KIFLE
 • 450 gram gjalpë
 • 4 gota sheqer
 • 2 gota e kakao
 • 9 vezë
 • 3 gota miell
 • 1 lugë çaji vanilje
 • 1 lugë çaji pluhur pjekje
 • 200 gram arra copëtuar
 • Të MBULUAR
 • 100 gram semisweet, çokollatë
 • 1 kallaj e qumështit të kondensuar La Lechera®
Udhëzimet
 1. Për të përgatitur petull: vendosni në një tas me gjalpë i shkrirë ftohtë, shtoni sheqer, cocoa, vezë, miell, vanilje, pluhur pjekje dhe arra.
 2. Yndyrat një springform pan dhe të derdh mbi tortë, piqem në 300 °C 40 minuta ose derisa një kruese dhëmbësh futur në qendër, ajo vjen nga pastër. Të lënë të ftohtë, hiqni nga pan dhe rezervë.
 3. Për të bërë të mbuluar: në një tas pour qumësht të kondensuar me çokollatë, ngrohur në një banjë me ujë deri çokollatë është themeluar. Lahet tortë me këtë mbuluar. Shërbyer menjëherë.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.