Piña colada në thermomix

pina colada thermomix
media tarde
cocina mediaterranea
Thermomix
Pina colada
Pjesë 4
Pina colada me robot kuzhinë Thermomix
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (1 vota)
Cargando...
Print
koha prep
5 min
tiempo coccion
0 min
koha totale
5 min
koha prep
5 min
tiempo coccion
0 min
koha totale
5 min
Përbërësit
  • 150 g shredded kokosit
  • 200 g sheqer
  • 3 feta ananasi varkë
  • 400 g lëng pineapple
  • 200 g rum
  • 1 akulli tray
Udhëzimet
  1. Me xhami dhe blades e Thermomix thatë, vendos sheqer dhe glassear 30 sekonda në shpejtësi 5-10 progresive.
  2. Shtoni kokosit dhe përsëriteni derisa ata janë të mirë me xham. Shtoni pjesën tjetër të përbërësve dhe të vendosur Thermomix 1 minutë, shpejtësia 5-10 progresive.
  3. Të ndihmojë me shpatull derisa ajo është e mirë grimcuar pineapple dhe ice.
Shënime
  • Sugjerim: derdh shumë të ftohtë në një xhami dhe të gjerë. Bëjë një paste me sheqer dhe pak lëng pineapple. Të futur në rrathët e qelqit në këtë përzierje, dhe vendosni një fetë të pineapple.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.