Piña colada në thermomix

pina colada thermomix
media tarde
cocina mediaterranea
Thermomix
Pina colada
Pjesë 4
Pina colada me robot kuzhinë Thermomix
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (1 vota)
Cargando...
Print
koha prep
5 min
tiempo coccion
0 min
koha totale
5 min
koha prep
5 min
tiempo coccion
0 min
koha totale
5 min
Përbërësit
  • 150 g shredded kokosit
  • 200 g sheqer
  • 3 feta ananasi varkë
  • 400 g lëng pineapple
  • 200 g rum
  • 1 akulli tray
Udhëzimet
  1. Me xhami dhe blades e Thermomix thatë, vendos sheqer dhe glassear 30 sekonda në shpejtësi 5-10 progresive.
  2. Shtoni kokosit dhe përsëriteni derisa ata janë të mirë me xham. Shtoni pjesën tjetër të përbërësve dhe të vendosur Thermomix 1 minutë, shpejtësia 5-10 progresive.
  3. Të ndihmojë me shpatull derisa ajo është e mirë grimcuar pineapple dhe ice.
Shënime
  • Sugjerim: derdh shumë të ftohtë në një xhami dhe të gjerë. Bëjë një paste me sheqer dhe pak lëng pineapple. Të futur në rrathët e qelqit në këtë përzierje, dhe vendosni një fetë të pineapple.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.