,

Ëmbëlsirën e datave

Ëmbëlsirën e datave
horno
receta gourmet
sobremesa
cocina francesa
Ëmbëlsira
Ëmbëlsirën e datave
Pjesë 4
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (1 vota)
Cargando...
Print
koha prep
30 min
tiempo coccion
1 hr 10 min
koha totale
1 hr 40 min
koha prep
30 min
tiempo coccion
1 hr 10 min
koha totale
1 hr 40 min
Përbërësit
 • 350 g e datave
 • 1/8 uji
Në anën tjetër
 • 150 g miell gruri
 • 1/4 lugë çaji kripë
 • 250 g margarinë
 • 250 g kafe sheqer
 • brenda një pod vanilje
 • 350 g kokrra e oats
Për myk
 • margarinë
Udhëzimet
 1. Yndyrat me gjalpë një pan springform e 26 cm diametër. Jam datat, të prerë në chunks dhe gatuaj atë për zierje në ujë, nxitje. Ngrohje furrë për 170 gradë. Mix miell me kripe. Mundë të margarinë deri foamy, të shtoni gradualisht sheqer dhe vanilje dhe përzierje në të fundit, me miell analizova dhe grimcat e oats.
 2. Shpërndani gjysma e brumit me plisa në fund të myk, të shtrënguar në fund dhe të formojnë një kufitare.
 3. Marrë mbushur datat në pjesën e poshtme dhe pjesa tjetër e brumit me plisa mbi. Gatuaj 70-80 minuta në gjysmë lartësi të furrës. Dërgo për të ftohur pak në myk. hale në një raft teli për tortë të ftohtë në të gjitha.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.