Monkfish me salcë kërpudhash

rape con salsa de champignonen
Monkfish me salcë kërpudhash
Njerëzit 2
Rape con salsa de champiñones con robot de cocina Thermomix
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (1 vota, mesatare: 5,00 e 5)
E ngarkimit...
Print
koha prep
10 min
koha cocion
30 min
koha totale
40 min
koha prep
10 min
koha cocion
30 min
koha totale
40 min
Përbërësit
 • Una cola de rape de 300 g (aprox.)
 • Una cebolla mediana
 • Dos o tres zanahorias
 • 200 g de champiñones laminados
 • 50 g de aceite
 • 150 g de vino blaco
 • 50 g de agua
 • 100 g de nata
 • Kripë dhe piper
Udhëzimet
 1. Trocear la cebolla y la zanahoria en el vaso de la Thermomix en velocidad 5 gjatë 2 segundos. Añadir los champiñones y el aceite y programar 5 minuta, temperatura varoma, shpejtësia 1.
 2. Envolver el rape en plástico film de cocina y colocar en el varoma. Añadir el agua, el vino, kripë dhe piper. Poner el varoma encima y programar la Thermomix 15 minuta, temperatura varoma, giro a la izquierda, velocidad cuchara.
 3. Pasado el tiempo, añadir la nata y programar 8 minuta, temperatura 90º, shpejtësia 1.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

Recibir el boletin semanal de recetas


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.