Waffles, dhallë

Waffles, dhallë
Waffles, dhallë
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (1 vota, mesatare: 5,00 e 5)
E ngarkimit...
Print
Përbërësit
 • 125 g gjalpë
 • 50 g sheqer
 • 2 lugë vanilje pluhur
 • një majë e kripë
 • 4 vezë
 • 250 g miell
 • 1 një lugë çaji pluhur pjekje
 • 1/4 l dhallë
Për barquillero
 • vaj
Udhëzimet
 1. Mundi gjalpë me sheqer, vanilje, kripë dhe vezë deri sa ju të merrni një masë e i lehtë. Shosh miell me maja dhe gradualisht shtoni nga spoonfuls të qëlloj të alternuara me dhallë.
 2. Të përfshirë në serum është e nevojshme për të formuar një lëng masë. Të përhapur barquillero me vaj dhe ngrohjes atë. Marrë çdo herë nga një lugë gjelle para në barquillero të nxehtë dhe kuzhinier waffles 4-6 minuta.
 3. Me të listuar përbërësit janë të siguruara për dymbëdhjetë waffles.
Shënime
 • E waffles janë më të shijshme, të freskëta nga barquillero, por si diçka të ftohtë. Ajo mund të jetë vënë në çdo pite me shume lugë gjelle krem whipped mbuluar me akull.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

Recibir el boletin semanal de recetas


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.