,

Tortillas krem

Tortillas krem
Tortillas krem
Njerëzit 12
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Vlerat për të zbuluar të shënuar)
E ngarkimit...
Print
koha prep
20 min
koha cocion
10 min
koha totale
30 min
koha prep
20 min
koha cocion
10 min
koha totale
30 min
Përbërësit
 • 4 të bardhë veze
 • 60 g sheqer
 • 5 yolks vezë
 • 40 g niseshte
 • 45 g miell
 • një majë e kripë
 • 40 g gjalpë, e shkrirë të vakët
Në anën tjetër
 • 3/8 l krem të lëngshme
 • 500 g e manave sipas sezonit (raspberries, luleshtrydhe ose currants)
 • 1/2 filxhan sheqer pluhur
Për furrë tabaka
 • letër e mjekrës
Udhëzimet
 1. Të mbuluar me një letër mjekër të një ose dy tabaka pjekje. Të pikturuar me laps 12 qarqet 13 cm në diametër. Ngrohje furrë për 220 gradë.
 2. Batir a punto de nieve las claras con la mitad del azúcar. Batir las ye mas con el resto del azúcar hasta que estén espumosas. Tamizar la fécula con la harina e incorporar junto con la sal y la mantequilla a la masa de las yemas.
 3. Më në fund, incorporar de abajo arriba las claras a punto de nieve. Introducir la masa de bizcocho en una manga pastelera y cubrir con ella los círculos del papel.
 4. Alisar la superficie y cocer 10 minuta në lartësi mesatare të furrës. Volcar las tortillas ya hechas sobre un paño o una superficie lisa, lag letrën me ujë të ftohtë dhe për të hequr atë.
 5. Paloseni tortillas në gjysmë dhe le të ftohtë. Rrëmbej krem, të mbushur me tortillas dhe vendin e disa fruta.
 6. Ri-vulë e tortillas dhe do ta spërkasë analizova sheqer pluhur mbi.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

Enteraté de las ultimas recetas de la pagina en nuestro grupo de telegram


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.