Bukë të bardhë e bimëve

Bukë të bardhë e bimëve
horno
receta gourmet
receta saludable
Breads dhe buns
Bukë të bardhë e bimëve
Pjesë 4
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Votar)
Cargando...
Print
koha prep
30 min
tiempo coccion
1 hr 10 min
koha totale
1 hr 40 min
koha prep
30 min
tiempo coccion
1 hr 10 min
koha totale
1 hr 40 min
Përbërësit
 • 400 g miell gruri (lloji 405)
 • 25 g maja presion
 • 3/8 e l qumësht të ngrohtë
 • 1 lugë çaji kripë
 • 1 lugë gjelle e bimëve të freskëta copëtuar dill, chives, trumzë. majdanoz
 • 1 lugë çaji piper i zi i copëtuar
Për myk
 • gjalpë ose margarinë dhe miellit
Udhëzimet
 1. Yndyrat një myk e zgjatur 30 cm të gjatë dhe do ta spërkatë me miell. Shosh miell në një enë dhe të bëjë një vrimë në qendër. Shkërmoqet në maja dhe punojnë atë me qumësht.
 2. Të lënë për të eksitohet këtë brumë para-spërkatën me miell dhe i mbuluar 15 minuta. Punën e para të prodhimit me kripë dhe pjesën tjetër të miellit deri sa ju të merrni një sourdough uritur.
 3. Të lënë për të eksitohet të tjera 20 minuta. Të shtoni herbs me piper. Shkruani masive në myk, prerë në sipërfaqe me një thikë formimin e kalon.
 4. Lënë brumë të rritet mbuluar të tjera 20-25 minuta. Ngrohje furrë për 250 gradë. Gatuaj bukë 10 minuta në pjesën e poshtme të furrës. Lyejmë sipërfaqen e bukë me qumësht të ngrohtë. Ulja e ngrohjes për 180 gradë dhe kuzhinier një tjetër 60 minuta.
Shënime
 • Me masë, pa e bimëve është duke e përgatitur një bukë të bardhë normale.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.