Muffins lulekuqe

Muffins lulekuqe
Muffins lulekuqe
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Vlerat për të zbuluar të shënuar)
E ngarkimit...
Print
koha prep
20 min
koha cocion
20 min
koha totale
40 min
koha prep
20 min
koha cocion
20 min
koha totale
40 min
Përbërësit
 • 500 g miell
 • 30 g cam vështirë presion
 • 1/4 l qumësht rrëmbyer
 • 50 g gjalpë ose margarinë
 • 1 vezë
 • 1 lugë çaji kripë
 • një thikë pikë të cayenne dhe një tjetër të arrëmyshk
Në anën tjetër
 • 2 yolks vezë
 • 2 lugë qumësht
 • 4 lugë fara e opiumit lulekuqe
Për tabaka pjekje
 • gjalpë ose margarinë
Udhëzimet
 1. Shosh miell në një enë dhe të bëjë një vrimë në qendër. Fije në maja dhe përzierje së bashku me qumështin dhe pak miell. Lënë brumë të rritet para zihet 15 minuta.
 2. Shkrihet gjalpë ose margarinë, përzierje me vezë, kripë, e piper dhe arrëmyshk, shtoni atë në brumë para për të punuar me pjesën tjetër të miellit deri sa ju të merrni një sourdough butë.
 3. Të lënë për të eksitohet të tjera 15 minuta. Yndyrat 1 ose 2 tabaka pjekje. Ndajeni mbrujtur para në copa të 40 g. me floured duart të bërë një top me çdo copë dhe vendin e tyre në tabaka pjekje lënë të mjaftueshme dis flasim për largësinë në mes tyre.
 4. Aplanarlas me pëllëmbë të dorës. Të lënë për të eksitohet buns mbuluar të tjera 20 minuta. Ngrohje furrë për 220 gradë. Mundë të verdhat e vezëve me qumësht, bojë e rrotullon me këtë përzierje, spërkat me fara lulekuqe dhe të bëjë një prerje në formën e një kryqi në sipërfaqe. Gatuaj 20 minuta në gjysmë lartësi të furrës.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

Recibir el boletin semanal de recetas


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.