Brioches Paris

Brioches Paris
Brioches Paris
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Vlerat për të zbuluar të shënuar)
E ngarkimit...
Print
koha prep
20 min
koha cocion
20 min
koha totale
40 min
koha prep
20 min
koha cocion
20 min
koha totale
40 min
Përbërësit
 • 500 g miell
 • 30 g maja presion
 • 3 lugë qumësht të ngrohtë
 • 1 lugë çaji sheqer
 • 200 g gjalpë
 • 4 vezë
 • 1/3 lugë çaji kripë
Në anën tjetër
 • 1 vezë e verdhë veze
Për molds
 • gjalpë
Udhëzimet
 1. Përhapur me gjalpë 30 të vogla bukur e thekshëm ose alumini. Shosh miell në një enë dhe të bëjë një vrimë në qendër. Fije në maja dhe përzierje së bashku me qumësht, sheqer dhe pak miell.
 2. Të lënë për të eksitohet 15 minuta e para e para i zënë. Shkrihet gjalpë. Inkorporojë në miell me gjalpë lëng, por jo të nxehtë, vezët dhe kripën, shtoni atë në brumë para dhe të punojnë deri në brumë flluska.
 3. Lënë brumë të rritet 15 minuta, për të formuar një brez të zgjatura dhe të prerë atë në 30 copë të barabartë.
 4. Pritini një e katërta e çdo copë e brumë dhe me floured duart formë në një top të madhe dhe një të vogël. Vendosni e madhe topa në molds, bëjë një vrimë në qendër dhe e lyejmë me vezë të rrahur e verdhë veze.
 5. Vendin në krye të topa të vogla të vajzave dhe bojë të gjitha brioche me vezë e verdhë veze. Të lënë për të eksitohet 10 minuta. Ngrohje furrë për 220 gradë. Gatuaj 15-20 minuta në lartësi mesatare të furrës.
 6. Hiq brioches nga furrë, desmoldarlos me kujdes dhe le të ftohtë në një raft teli.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

Recibir el boletin semanal de recetas


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.