Bukë e qepë-style peasant

Bukë e qepë-style peasant
Bukë e qepë-style peasant
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Vlerat për të zbuluar të shënuar)
E ngarkimit...
Print
koha prep
30 min
koha cocion
30 min
koha totale
1 hr
koha prep
30 min
koha cocion
30 min
koha totale
1 hr
Përbërësit
 • 1 kg miell thekre
 • 100 g e lagësht brumë (në furrë)
 • 3/4 l ujë për rreth
 • 20 g maja presion
Në anën tjetër
 • 2 duke teaspoons kripë
 • 1/2 lugë çaji terren piper i zi
 • një maja e një thikë cardamom
 • 4 qepë të mesme
 • 2 lugë gjalpë ose margarinë
Për tabaka pjekje
 • miell
Udhëzimet
 1. Hedh një tabaka pjekje me miell. Shosh gjysma e miellin në një tas. Mix brumë i thartë me ujë dhe maja presion shredded, shtoni atë në miell dhe të lënë të qëndrojnë për këtë masë pre-e mbuluar në një vend të ngrohtë gjatë natës.
 2. Të përfshirë kripë, e piper dhe cardamom me pjesën tjetër të miellit të thartuar brumë dhe gatuaj mirë deri në shampanjë.
 3. Qëroni qepët dhe pres ato shumë të mirë. Brown gjysma e qepëve në gjalpë ose margarinë dhe shtoni atë në brumë së bashku me të papërpunuara qepë.
 4. Forma e para në tri bukë, 35 cm të gjatë dhe vendin e tyre në tabaka pjekje. Lënë bukë, të mbuluara, të tjera 15 minuta.
 5. Ngrohje furrë për 250 gradë. Bojë bukë me ujë dhe të japin disa panelit shkurtime në sipërfaqe me një thikë të hollë dhe të mprehtë.
 6. Gatuaj 30 minuta në pjesën e poshtme të furrës.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

Enteraté de las ultimas recetas de la pagina en nuestro grupo de telegram


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.