Kulaç

Kulaç
Kulaç
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Vlerat për të zbuluar të shënuar)
E ngarkimit...
Print
koha prep
30 min
koha cocion
30 min
koha totale
1 hr
koha prep
30 min
koha cocion
30 min
koha totale
1 hr
Përbërësit
 • 375 g miell thekre
 • 375 g miell gruri
 • 40 g maja presion
 • 1/4 l ujë të ngrohtë
 • 1/8 e l qumësht të ngrohtë
 • 1 lugë çaji kripë
 • 1 lugë gjelle qimnon
 • 1 lugë gjelle e koriandrit terren
Për tabaka pjekje
 • margarinë
Udhëzimet
 1. Yndyrat një tabaka pjekje me margarinë. Shosh miell në një enë dhe të bëjë një vrimë në qendër. Fije në maja dhe punojnë atë me qumësht dhe ujë. Të lënë për të eksitohet këtë brumë para fshirje e pluhurit e mielli dhe e mbuloi 15 minuta në një vend të ngrohtë.
 2. Puna e brumit me mbetur miell, kripë. e qimnon dhe coriandros. Lënë brumë të rritet tjera 20 minuta.
 3. Ndani brumë në thartuar 4 pjesë e barabartë madhësia. Formën e një buke me çdo pjesë të masës, vendi ëmbëlsira në një tabaka pjekje, ju mund të spërkasë ato me miell pak dhe të lënë për të eksitohet të tjera 20 minuta.
 4. Ngrohje furrë për 250 gradë. Për të piqem bukë 30 minuta në lartësi mesatare të furrës. Duhet të ketë një të artë-kafe ngjyrë.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

Recibir el boletin semanal de recetas


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.