Breads shtrembëruar

Breads shtrembëruar
Breads shtrembëruar
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Vlerat për të zbuluar të shënuar)
E ngarkimit...
Print
Përbërësit
 • 500 g miell
 • 30 g maja presion
 • 1/4 l qumësht rrëmbyer
 • një majë e sheqerit
 • 1 lugë çaji kripë
 • 1 vezë e verdhë veze
 • një lugë susam dhe fara të tjera të lulekuqe
Për tabaka pjekje
 • margarinë
Udhëzimet
 1. Yndyrat një ose dy tabaka pjekje. Shosh miell në një tas, bëjë një vrimë në qendër, fije në maja dhe të punojnë së bashku me qumësht, sheqer dhe pak miell.
 2. Të lejojë për të pushuar këtë brumë para-përcaktuar dhe spërkatën me miell 15 minuta. Hedh kripë mbi buzë e miellit dhe të punojnë të gjithë së bashku me masë prev1a.
 3. Puna e brumit derisa ajo është e thatë, për të prekur dhe bubbles, atëherë le të eksitohet të mbuluara, të tjera 20 minuta.
 4. Me masë, formë strips 20 cm të gjata dhe të disa 2 cm në diametër. Me shirita të braid dhe të bëjë buns, sipas modelit të fotografisë.
 5. Vendin e rrotullon mbi një tabaka pjekje dhe të lënë për të eksitohet mbuluar të tjera 20 minuta. Ngrohje furrë për 230 gradë.
 6. Bojë bukë me rrahur vezë e verdhë veze dhe do ta spërkasë gjysma e rrotullon me susam dhe gjysmën tjetër me fara lulekuqe Gatuaj 20-25 minuta në gjysmë lartësi të furrës.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

Recibir el boletin semanal de recetas


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.