Brown bukë me aromë

Brown bukë me aromë
Brown bukë me aromë
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Vlerat për të zbuluar të shënuar)
E ngarkimit...
Print
koha prep
30 min
koha cocion
1 hr 10 min
koha totale
1 hr 40 min
koha prep
30 min
koha cocion
1 hr 10 min
koha totale
1 hr 40 min
Përbërësit
 • 1 kg miell thekre
 • 100 g e lagësht brumë (në furrë)
 • 1 Unë e ujit përafërsisht.
 • 20 g maja presion
Në anën tjetër
 • 200 g proshutë, të ligët
 • 1 lugë gjelle kripë
 • 200 Emmenthal djathë integruar
 • 100 g bajame peeled dhe i copëtuar
 • 2 lugë majdanoz të grirë
Për tabaka pjekje
 • miell
Udhëzimet
 1. Hedh një tabaka pjekje me miell. Shosh gjysma e miellin në një tas. Përzierje kosi brumë bukë me ujë dhe maja presion shredded dhe me miell.
 2. Gatuaj lehtë në miell dhe le të qëndrojë e mbuluar gjatë natës në temperaturën e dhomës.
 3. Ngrohje furrë për 220 gradë. Pritini proshutë në copa të vogla. Të shtoni proshutë, kripë, djathi, bajame, e majdanoz dhe pjesa tjetër e analizova miell të thartuar brumë dhe formën me të dy bukë raundin pasi çdo gjë është mirë brumosur.
 4. Vend bukët në tabaka pjekje, paint tuaj sipërfaqe me ujë dhe do të spërkatë me miell. Jepni disa shkurtime në bukë formimin e rhombuses. Për të piqem bukë 70 minuta në pjesën e poshtme të furrës.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

Recibir el boletin semanal de recetas


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.