Fillesat e shafran

Fillesat e shafran
receta gourmet
cocina francesa
Breads dhe buns
Fillesat e shafran
Pjesë 4
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (1 vota)
Cargando...
Print
koha prep
20 min
tiempo coccion
15 min
koha totale
35 min
koha prep
20 min
tiempo coccion
15 min
koha totale
35 min
Përbërësit
 • 500 g miell
 • 30 g maja presion
 • 50 g sheqer
 • 1/4 l qumësht rrëmbyer
 • 1 paketa e shafran
 • 2 lugë qumësht
 • 120 g margarinë
 • 2 vezë
 • 1/2 lugë çaji kripë
 • lëvorja e 1/2 integruar limon
Në anën tjetër
  1 filxhan sheqer Për tiganisje
  • 1 kg të perimeve yndyrë
  Udhëzimet
  1. Shosh miell në një enë dhe të bëjë një vrimë në qendër. Shkërmoqet në maja dhe gatuaj me pak sheqer, qumështin dhe pak miell. Të lënë për të eksitohet 15 minuta. Treteni në qumësht shafran.
  2. Margarinë të shkrirë, shtoni atë në brumin e bukës para se së bashku me vezë, pjesa tjetër e sheqerit, kripë, lëvoren e limoni dhe shafran, dhe të punojnë deri në brumë flluska.
  3. Të lënë për të eksitohet të tjera 15 minuta. Ndani brumë në copa të 25 g dhe për të formuar me ta strips 20 cm të gjatë. Bëni këshilla më e hollë.
  4. Bëni një braid me secilin nga dy shirita dhe shtrydhet këshilla. Të lënë për të eksitohet braids 15 minuta. Ngrohjes perimeve për fat të 175 gradë.
  5. Skuqura braids 5 minuta e dy nga dy, derisa të artë ngjyrë kafe. Ana e tyre me një lugë slotted.
  6. Le të thahet dhe të vënë ato në sheqer kur ata janë ende të nxehtë.
  Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

  0 komente

  Lini një koment

  A ju doni që të bashkohet bisedës?
  Ndjehen të lirë për të kontribuar

  Deja una respuesta

  Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.