Nyjeve të sheqerit në klloun

Nyjeve të sheqerit në klloun
Nyjeve të sheqerit në klloun
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Vlerat për të zbuluar të shënuar)
E ngarkimit...
Print
koha prep
20 min
koha cocion
5 min
koha totale
25 min
koha prep
20 min
koha cocion
5 min
koha totale
25 min
Përbërësit
 • 125 g margarinë
 • 125 g sheqer
 • një majë e kripë
 • 3 vezë
 • 1 gotë rum liqueur (2 cl)
 • 450 g miell
 • 2 teaspoons e pluhur pjekje
Në anën tjetër
 • 100 g sheqer
 • 1 paketim i vanilje pluhur
Për tiganisje
 • 1 kg të perimeve yndyrë
Udhëzimet
 1. Mundë të margarinë me sheqer, kripë dhe vezë deri sa ju të merrni një masë e i lehtë. Shtoni rum. Shosh miell me maja mbi brumë dhe të punojnë të gjithë së bashku.
 2. Gatuaj mirë dhe le të brumë pjesën tjetër të mbështjella me letër alumini 30 minuta në frigorifer. Ngrohjes perimeve për fat të 175 gradë. Rrokulliset nga e para në një sipërfaqe floured formë që ka 5 mm e trashë dhe të prerë në shirita 20 x 2 cm.
 3. Bëni një nyjë lirshëm me njëri rrip. Shkruani nyjeve nga katër në katër në vaj dhe freirlos 5 minuta, derisa të artë ngjyrë kafe.
 4. Ana e tyre me një lugë slotted. Drain nu dy tashmë skuqur në absorbues letër.
 5. Përzierje sheqer me vanilje pluhur dhe të kalojë kjo përzierje dhe e nyjeve janë ende të nxehtë.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

Recibir el boletin semanal de recetas


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.