,

Receta e akullore kivi

akullore kivi
 
Nuk ka dyshim seakullore ata janë një sprovë të madhe për të muajve të nxehtë, si për shembull verës, kur kemi nevojë për një meze të lehtë, që na ndihmon për të qetësohem, dhe për të zbutur ngrohjes se ne mund të ndihemi.

Të bëhet një opsion sigurisht interesante, për shembull, për të ndarë me miqtë apo familjarët tanë pas një vakt, pasi që në njërën anë janë të tretjes, dhe nga ana tjetër ata kanë tendencë që të mos të mbushur sa më shumë të tjera embelsirat ose ëmbëlsirat.

Nëse ju jeni i apasionuar pasfrutat, dhe sidomoskivi, ne duam për të siguruar ju me një të shijshmereceta e akullore kivi, lehtë për të bërë dhe edhe më pak kurioz. A mendoni?

 

Si për të bërë krem akull nga kivi
Pjesë 4
gjeni tonë me recetë e shijshme, për të bërë një mrekullueshme akullore kivi, freskuese dhe të lehtë për të verës.
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (1 vota, mesatare: 5,00 e 5)
E ngarkimit...
Print
koha totale
1 hr
koha totale
1 hr
Përbërësit
 • 5 kiwis
 • 50 g. sheqer
 • 200 ml. hirrë
 • 1 lugë gjelle lëng limoni
 • Feta kivi për garniturë (opsionale)
Udhëzimet
 1. Një pjesë limon në gjysmë dhe të shtrydh lëng saj. Prenotim.
 2. Peel kiwis, të prerë në kube të vogla dhe hidhini me lugë gjelle lëng limoni.
 3. Me ndihmën e një dorë blender përzierje e copëtuar kivi fruta së bashku me sheqer dhe 30 ml. ujë.
 4. Në një tigan, drejton përzierje në një çiban dhe kuzhinier për 4 minuta, nxitje.
 5. Tendosje pure dhe le të ftohtë.
 6. Kur përzierje është ftohur, në një tigan përziejmë dhallë me pure kivi.
 7. Të kalojë atë në një tas që ju mund të ngrijë, dhe rezervë në frigorifer për 5 për 6 orë, përzieni një herë në një kohë.
 8. Në qoftë se ju doni, ju mund të librit disa kiwis për të prerë ata në feta dhe e shërbejmë pastaj me akullore.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, rënia e flokëve, diabeti


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.