,

Pies suedeze apple

Pies suedeze apple
receta gourmet
snacks
cocina sueca
Desserts
Pies suedeze apple
Pjesë 12
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (1 vota)
Cargando...
Print
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
Përbërësit
 • 130 g miell
 • 1/4 një lugë çaji pluhur pjekje
 • 5 lugë gjalpë
 • 60 g sheqer pluhur
 • 1 vezë
Në anën tjetër
 • 1 1/2 gota e bllokim të apple
 • 2 lugë bajame integruar dolli
Në anën tjetër
 • 1/2 filxhan sheqer pluhur
Për tins
 • gjalpë ose margarinë
Udhëzimet
 1. Përhapur me gjalpë ose margarinë 12 tins onde. Shosh miell me maja në një tryezë brumi dhe gatuaj me gjalpë, e sheqer pluhur dhe vezë. Të lënë të qëndrojnë për këtë pastë, zihet, 1 një orë në frigorifer. Ngrohje furrë për 180 gradë.
 2. Përzierje bllokim të apple me bajame. Të zgjasë dy të tretat e pastë në një trashësi prej rreth 6 mm, trim 12 me rrathë dhe linja e tins. Të vënë 2 lugë jam i apple në çdo moldecito.
 3. Të zgjeruar pjesën tjetër të brumit deri në një trashësi prej vetëm 3 mm, trim 12 kapele me një moldecito vakum dhe pallto skajet me ujë të ftohtë. Vënë në krye të brumë në molds, mbushje, dhe zam tyre edhe.
 4. Piqem tartlets 40 minuta në gjysmë lartësi. Me një thikë, hiq tartlets nga skajet, ndërsa ata janë ende shumë e nxehtë, por t'i lëmë ata të qetë në molds. Para se të shërbejnë, të shpërndajnë var me sheqer pluhur analizova.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.