Perimet Paella

paella de verduras
Perimet Paella
Njerëzit 4
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (1 vota, mesatare: 5,00 e 5)
E ngarkimit...
Print
koha prep
20 min
koha cocion
35 min
koha totale
55 min
koha prep
20 min
koha cocion
35 min
koha totale
55 min
Përbërësit
 • Aceite de Oliva
 • Napicol
 • Alcachofas
 • Calabacín
 • Pimiento rojo
 • Kripë
 • Azafrán
 • Judías verdes
 • Habas
 • Garrafó
 • Spinaq
 • Tomates
 • Pimento
 • Karrota
 • Ajo
 • Arroz
 • Caldo de verdura
Udhëzimet
 1. Echar aceite al centro de la paellera, cortar en trozos pequeños las verduras. Una vez que el aceite esté caliente añadir la cebolla hasta que esté de color transparente.
 2. Después agregar el resto de las verduras y las movemos pr 10 o 15 minutos agregamos el pimentón.
 3. Ya que esté todo listo agrega el arroz junto con el colorante.
 4. Añade el caldo de verdura y sigue moviendo, deja cocer alrededor de 20 minuta dhe se është e gatshme.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/
 


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, rënia e flokëve, diabeti


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.