Braids lulekuqe

Braids lulekuqe
Braids lulekuqe
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Vlerat për të zbuluar të shënuar)
E ngarkimit...
Print
koha prep
20 min
koha cocion
20 min
koha totale
40 min
koha prep
20 min
koha cocion
20 min
koha totale
40 min
Përbërësit
 • 500 g miell
 • 40 g cam vështirë presion
 • 1/4 Unë me ujë të ngrohtë
 • 1 lugë çaji kripë
Në anën tjetër
 • 1/2 filxhan fara e opiumit lulekuqe
Për tabaka pjekje
 • margarinë
Udhëzimet
 1. Yndyrat një tabaka pjekje me margarinë. Shosh miell në një enë dhe të bëjë një vrimë në qendër. Bie në modulin e vështirë dhe të punojnë me ujë.
 2. Të lënë për të eksitohet këtë brumë para-dusted me miell pak dhe zihet 15 minuta në një vend të ngrohtë.
 3. Hedh kripë mbi buzë e miellit dhe të punojnë brumë me mbetur miell deri sa brumi është e thatë dhe i uritur.
 4. Nëse brumë është shumë e qëndrueshme, ajo shton pak ujë të ngrohtë. Të lënë për të eksitohet të tjera 15 minuta.
 5. Ndani brumë në copa të 50 g. Forma me secilën copë, tre shirita të 15 cm e gjatë dhe mund të bëni braids.
 6. Bojë atyre një pak ujë dhe volcarIas në farat e opiumit lulekuqe. Vendi braids në fletë nga furrë dhe lënë për të eksitohet të tjera 15 minuta.
 7. Ngrohje furrë për 230 gradë dhe piqem braids 10-20 minuta në lartësi mesatare të furrës. Shërbejnë fllad marrë nga furra për të të jetë e mundur.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

Enteraté de las ultimas recetas de la pagina en nuestro grupo de telegram


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.