tostaditas con camarones

tostaditas con camarones
desayuno
cocina mediterranea
Snacks dhe tapas
tostaditas con camarones
Pjesë 4
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Votar)
E ngarkimit...
Print
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
Përbërësit
 • 2 paquetes de mini tostaditas
 • 200 grs. de camarones cocidos
 • 1/4 filxhan verë të bardhë
 • 1/2 cebolla picada en cuadraditos finos
 • 100 grs de champiñones picados
 • Kripë dhe piper
 • 2 lugë vaj ulliri
 • 1 tarro de crema pequeño
Udhëzimet
 1. Vierta a un sartén las 2 cucharadas de aceite y fría la cebolla. Agréguele los champiñones picados y condimente con la pimienta y la sal.
 2. Agregue al sartén los camarones cocinándolos por 2 minuta. Luego vierta el vino y posteriormente la crema, cocinando todo por unos 3 për 5 minutos más. Retire del fuego.
 3. Sirva con las tostaditas inmediatamente después de cocinado, ya que se debe comer caliente para disfrutarlo.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.