,

Tortë, Capri çokollatë ganache dhe të kuqe manaferrat

Tortë, Capri çokollatë ganache dhe të kuqe manaferrat
Tortë, Capri çokollatë ganache dhe të kuqe manaferrat
Pjesë 8
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Vlerat për të zbuluar të shënuar)
E ngarkimit...
Print
Përbërësit
 • 170 gr. de manteca
 • 200 gr. de chocolate amargo
 • 85 gr. de almendras tostadas
 • 2 cucharadas al ras de harina
 • 6 vezë
 • 200 gr. sheqer
 • Azúcar impalpable c/necesaria
 • 1 lugë çaji lëng limoni
 • 65 ml. de crema de leche
 • 125 ml. de leche entera
 • 35 gr. sheqer
 • 150 gr. de chocolate cobertura
Udhëzimet
 1. Derretir a baño María la manteca con el chocolate picado y dejar entibiar. Procesar las almendras con la harina sin que se forme una pasta.
 2. Batir las yemas con el azúcar a blanco, incorporar el chocolate con cuidado y luego la harina con las almendras.
 3. Batir las claras a punto nieve e incluir a la mezcla anterior, con suaves movimientos envolventes.
 4. Llevar a un molde untado con manteca y enharinado a horno moderado durante 35 minuta.
 5. Enfriar, desmoldar y espolvorear con azúcar impalpable.
 6. Macerar los frutos con azúcar y jugo de limón. Llevar a hervor la crema, la leche y el azúcar, verter sobre el chocolate cobertura e incorporar bien.
 7. Servir la torta con la ganache y los frutos rojos
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, rënia e flokëve, diabeti


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.