,

Tortë me krem të ftohtë dhe cookies

thekshëm të krem dhe biskota

Tani që jemi në mes të verës, dhe që të ngrohjes, nuk ka asnjë dyshim që nëse ju e konsideroni mundësinë për të bërë njëreceta e desserts për të shijuar këto ditë në shtëpi, ka të ngjarë që trupi juaj do të kërkojë që të jenë të freskët enët.

Një shembull i mirë –dhe gjithashtu, pse nuk e, një kandidat i mirë- janëtortë e ftohtë të përgatitur biscuit bazë, kjo është për të të ruhet në frigorifer dhe në kohën e të ngrënit duhet të jetë aq e freskët, sa të jetë e mundur.

Desserts
Tortë me krem të ftohtë dhe cookies
Pjesë 5
Sot duam të propozojmë që të keni një të hollë tortë të ftohtë krem dhe cookies. Kjo recetë tortë e ftohtë është shumë e lehtë për të përgatitur dhe shumë të appetizing në verë si ajo është e konsumuar të ftohtë akull.
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (2 vota)
Cargando...
Print
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
koha totale
40 min
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
koha totale
40 min
Përbërësit
  • 1 tenxhere e krem i 1 litër (për malin)
  • 1 paketa Maria e cookies (një 30 cookies)
  • Të meditoni mund të qumështit të kondensuar
Udhëzimet
  1. Ne kemi vënë krem në mikser në malin atë dhe një herë ju kanë kapur në pikën shtoni qumësht të kondensuar dhe përzierje mirë.
  2. Të marrë të krisur dhe bluaj mirë.
  3. Ne kemi marrë myk ose enë në të cilën ne kemi përgatitur tortë dhe filluan të vënë në fund shtresë biskota, të grimcuar.
  4. Tjetër shtresë do të jetë krem, dhe kështu me radhë, alternative shtresa për të dhënë atë lartësi që ju dëshironi.
  5. E fundit shtresë do të ishte i përshtatshëm se, nga krem, kështu që ju mund të dekoroj për shijen tuaj.
  6. Pasi përfundoi mbledhur tortë e vënë atë në frigorifer deri në momentin e konsumimit të.
  7. Kjo është një e të thekshëm-për-hani i ngrirë, edhe pse ne preferoni ju mund të hani të ftohtë, duke e lënë atë të shkrij në frigorifer.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/
 

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.