Tarta de tomates

tarta de tomates
Tarta de tomates
Njerëzit 6
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (2 vota, mesatare: 5,00 e 5)
E ngarkimit...
Print
koha prep
20 min
koha cocion
1 hr
koha totale
1 hr 20 min
koha prep
20 min
koha cocion
1 hr
koha totale
1 hr 20 min
Përbërësit
 • 1 dhe 1/2 një filxhan miell
 • 1 vezë
 • 3 cdtas. de levadura en polvo
 • 4 cucharadas de manteca 1/2 gotën e qumështit
 • 1 kg. de tomates cortados en rodajas
 • 3 tbsp. de queso Parmesano rallado
 • perejil picado
 • piper, sal y orégano
Udhëzimet
 1. Mezcle la harina con el huevo ligeramente batido, la levadura, 3 tbsp. de manteca y una pizca de sal.
 2. Incorpore de a poco la leche hasta que la masa tenga consistencia, como para extenderla.
 3. Amase, entonces, con las manos y extienda con el palote. Forre con ella un molde para tarta.
 4. Disponga sobre la masa las rodajas de tomate en círculos concéntricos. Condimente con sal, piper, orégano y perejil picado y salpique algunos trocitos de manteca.
 5. Cocine en horno caliente durante aproximadamente media hora.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.