,

Strudel e arra dhe pudre

Strudel e arra dhe pudre
Strudel e arra dhe pudre
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Vlerat për të zbuluar të shënuar)
E ngarkimit...
Print
koha prep
30 min
koha cocion
45 min
koha totale
1 hr 45 min
koha prep
30 min
koha cocion
45 min
koha totale
1 hr 45 min
Përbërësit
 • 600 g e ngrirë pudre
 • 2 yolks vezë
 • 80 g sheqer
 • 50 g gjalpë
 • 200 g e copëtuar arra
 • 100 g thërrime tortë
 • 1/2 lugë çaji kanellë terren
 • lëvorja e 1/2 integruar limon
 • 1 gotë rum liqueur (2 cl)
 • 50 g rrush të thatë
 • 3-4 heardit port e qumështit
 • 1 vezë e verdhë veze
Udhëzimet
 1. Shkrirje e pudre 30-60 minuta në temperaturën e dhomës. Për të përgatitur mbushjen, mundë të verdhat e vezëve me sheqer deri sa të merrni një masë e i lehtë. Shkrihet gjalpë, përzihet me arra, thërrimet e tortës, kanellë, koren e limon, rum dhe rrush të thatë, shto të gjitha gjërat në masë të verdhë veze dhe sheqer, dhe të shtoni të mjaftueshme të qumështit për të formuar një filler të përbërë nga.
 2. Mbulesë nëntë fletët e pudre dhe të formojnë një pjatë 35 x 40 cm. Të shpërndarë mbushje në qendër të meshës.
 3. Bojë skajet e brumë me të rrahur vezë e verdhë veze dhe dele mbi mbushjen. Të zgjeruar pjesën tjetër të pudre, pritini strips me rrota për të prerë brumë, lyejmë me vezë e verdhë veze dhe të vënë ato në strudel.
 4. Shtrënguar me shiritat e brumit. Pije një tabaka pjekje me ujë të ftohtë, vendi në atë strudel dhe le të ulen 15 minuta.
 5. Ngrohje furrë për 220 gradë dhe piqem strudel 45 minuta në gjysmë lartësi të furrës.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

Recibir el boletin semanal de recetas


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.