Strudel i llokum

Strudel i llokum
Strudel i llokum
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Vlerat për të zbuluar të shënuar)
E ngarkimit...
Print
koha prep
30 min
koha cocion
40 min
koha totale
1 hr 10 min
koha prep
30 min
koha cocion
40 min
koha totale
1 hr 10 min
Përbërësit
 • 1 lugë gjelle lard
 • 1/3 gotë me ujë të ngrohtë
 • 1 vezë
 • një majë e kripë
 • 250 g miell
 • 1 kg kumbulla
 • 140 g a tequilla
 • 100 g bukë crumbs
 • 5 lugë sheqer
 • 1/2 filxhan sheqer pluhur
Për tabaka pjekje
 • gjalpë ose margarinë
Udhëzimet
 1. Yndyrat një tabaka pjekje me gjalpë ose margarinë. Shkrihet lard dhe duke e rrahur atë me ujë. e vezëve dhe kripën. Të shtoni gradualisht analizova miell dhe të punojnë të gjithë përbërësit deri sa ju të merrni në një brumë të qetë.
 2. Forma një top me brumë dhe le të pushoni një orë në një burim të mbuluar. Lani kumbulla, deshuesarlas dhe partirlas në katër pjesë.
 3. Përhapja e para të strudel në një leckë, e madhe për miell; brumë duhet të jetë aq i hollë sa të jetë e mundur. Me pjesën e prapme të dorës për të roll brumë nga qendra, nga të gjitha anët derisa ajo është shumë e hollë,. Nëse brumë të çara kur keni kryer këtë operacion, duhet të bashkohet menjëherë.
 4. Rezerva e para në këtë leckë. Ngrohje furrë për 200 gradë. Shkrihet gjalpë, rezerva dy lugë, përzierje pjesa tjetër me bukë crumbs dhe bojë dy të tretat e brumë me përzierje gjalpë, bukë crumbs.
 5. Të shpërndarë rregullisht e kumbulla në krye dhe spërkat me sheqer. Furçë me pak gjalpë pjesë e masë pa mbuluar dhe mbledh strudel me ngritje leckë në anën e mbuluar nga mbushje.
 6. Vendi strudel në një tabaka pjekje, paint me pjesën tjetër të gjalpë dhe kuzhinier 40 minuta në gjysmë lartësi të furrës. Shosh sheqer pluhur mbi dhe të shërbejë nxehtë.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

Enteraté de las ultimas recetas de la pagina en nuestro grupo de telegram


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.