Biftek zvicerane

Biftek zvicerane
almuerzo
biftek
zviceran kuzhinë
Mish
Biftek zvicerane
Pjesë 4
Hay muchas diferentes recetas de filete suizo por ahí. Esta receta de filete suizo es más simple, versioni i thjeshtë. Disa të tjera receta kërkojnë përdorimin e salcë worcestershire dhe disa perime të tjera copëtuar. Kjo është receta e përsosur për ata mishëngrënëse që nuk duan të shqetësojë me perime. Duart të punës dhe të gëzojnë të!
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (1 vota)
Cargando...
Print
koha prep
20 min
tiempo coccion
2 hr
koha totale
2 hr 20 min
koha prep
20 min
tiempo coccion
2 hr
koha totale
2 hr 20 min
Përbërësit
 • 1/2 kupa e analizova miell
 • 2 teaspoons kripë
 • 1/2 lugë çaji piper
 • 1kg de carne pulposa
 • 2 lugë vaj
 • 1 qepë të vogla, copëtuar
 • 2 gota e domate diced
Udhëzimet
 1. Ngroh paraprakisht furrë në 175 °C. Mix miell, kripë dhe piper. Të shpërndajnë përzierje mbi të mishit.
 2. Përzierje të mishit me një çekiç druri për mish ose patate njeri që shkon pas grave në mënyrë të barabartë deri sa të mishit është, afërsisht 1/4 e inch me trashësi. Të prerë në 4 porciones.
 3. Nxehtësia e naftës në një tigan mbi mesme ngrohjes. Shtoni mishin dhe gatuaj, duke e kthyer një herë, derisa të artë ngjyrë kafe në të dy anët (4-6 minuta).
 4. Meta la carne en el horno.
 5. Agregue las cebollas, los tomates, llokoçis përzierje të. Derdhni mbi mish. Të mbuluar pjatë me letër alumini.
 6. Piqem në 175 °C hasta que la carne esté tierna al pincharlas con un tenedor, rreth 1 1/2 për 2 orë.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.