Spageti me perime

spaguettis
perime
Makarona
Spageti me perime
Pjesë 4
Makarona është një pjatë ideale për atletët, meqenëse ato përmbajnë një nivel shumë të lartë të proteinave dhe në qoftë mbi të shoqëruar me perime do të na ndihmojë për të rimarrë atë që ne kemi humbur duke bërë sport. Më të mirë makarona është se ju mund të këndoni së bashku me të gjitha llojet e perimeve që ju dëshironi për shkak se ata janë në përputhje dhe kurrë nuk e la. Makarona mund të jetë i kombinuar mund të jetë: Makaronat, e merr, spageti...
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Votar)
Cargando...
Print
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
Përbërësit
 • - 300 G shpageti.
 • - 3 Karrota.
 • - 1 Kungull i njomë.
 • - 1 Qepë.
 • - 1 Gjelbër piper.
 • - 2 Lugë salcë soje.
 • - Vaj ulliri.
 • - Rigon.
 • - Kripë.
Udhëzimet
 1. Hapi i parë: Ne i kemi vënë për të gatuar e sosin në një tenxhere me ujë, shtojmë kripë dhe rigon, cook për shije ose çfarë do të të vënë në paketë. Ndërsa ne cope e perimeve.
 2. Hapi i dytë: Peel dhe të larë me karrota, prerë canes dhe të bëjë të njëjtën gjë me kungull i njomë, por unpeeled. Pritini qepë dhe e gjelbër piper në julienne strips.
 3. Marrim një tigan dhe shtoni një spërkatje e naftës dhe pasi të nxehtë hidhini të gjitha perimet, sauté në mënyrë që të ngurtësisë, që do të thotë se pari karrotat, e ndjekur nga qepët, gjelbër piper dhe se fundi kungull i njomë deri sa ata janë të gatshëm.
 4. Qëllimi është për të arritur nivelin e njëjtë të vështirë gjitha perimet.
 5. Hapi i tretë: Për të hequr atë dhe ta shkarkojë spageti, pasi të bërë shtoni salcë soje dhe të gjitha perimet. Ne tashmë mund të shërbejë.
Shënime
 • Unë kam vënë në disa përbërës të, por ju mund të shtoni ato që ju pëlqen. Siç e kam thënë makarona është combinable me të gjitha perimet që dëshironi. Tani është koha për t'u përgatitur dhe të shijojë një pjatë të madhe dhe shumë e shëndetshme si kjo.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.