Spageti me salcë nga brokoli

spagetti con salsa de brocoli
Spageti me salcë nga brokoli
Njerëzit 3
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Vlerat për të zbuluar të shënuar)
E ngarkimit...
Print
koha prep
10 min
koha cocion
10 min
koha totale
20 min
koha prep
10 min
koha cocion
10 min
koha totale
20 min
Përbërësit
  • Un atado y medio de Broccoli
  • 4 lugë vaj ulliri
  • 4 karafil të hudhër
  • 200 gr de panceta ahumada
  • 1/2 kg. de spaghetti
  • Kripë dhe piper
Udhëzimet
  1. Separar los ramitos de broccoli, cocinarlos 3 minutos en agua hirviendo con sal, escurrirlos y sumergirlos enseguida en agua fría. Mientras tanto, calentar el aceite de oliva, añadir los 4 dientes de ajo enteros y, 3 minutos después, incorporar los 200 grs. de panceta ahumada cortada en cubitos. Al comenzar a dorarse, agregar el brócoli, calentar unos minutos, shtoni kripë dhe piper, retirar los dientes de ajo e incorporar el ½ kg. de spaghetti recién hervidos. Mezclar bien con la salsa.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.