Surpriza e patate e ëmbël

Surpriza e patate e ëmbël
patate e ëmbël
Vegjetarian
Surpriza e patate e ëmbël
Pjesë 4
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Votar)
Cargando...
Print
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
Përbërësit
 • Djathë integruar 60 grs.
 • Gjalpë 50 grs.
 • Krem qumësht 4 tbsp.
 • Patate e ëmbël 6 ose.
 • Para proshutë copëtuar 60 grs.
 • Vezë 1 ose.
 • Kripë dhe Piminta c/n.
Udhëzimet
 1. Lani patatet e ëmbla shumë mirë.
 2. Të pjekur në furrë apo gatuaj ato në të bollshme me ujë me kripë, por gjithmonë pa hequr shell, për të ruajtur vlera ushqyese.
 3. Pasi ky precocción, prerë përgjatë një kapak. Hiq tul, shkelin dhe përfshirjen e djathë, gjalpë, kripë, piper, krem qumësht dhe vezë të rrahur.
 4. Të shpërndarë hamit brenda çdo patate e ëmbël, t'i shtoni pure, mbulojini me feta që ju të hequr më parë, dhe të çojë në të mirë-ndezur furrë në një pjatë, i shkrirë, gjatë 10 minuta.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.