supë thai

supë thai
supë thai
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Vlerat për të zbuluar të shënuar)
E ngarkimit...
Print
Përbërësit
 • 2 karafil të hudhër
 • 4 echalotes
 • 1/2 cucharadita de pasta de camarón
 • 1 tallo de lemon grass
 • Kripë dhe piper për shije
 • 450 gr. de zapallo redondo
 • 600 cc. de caldo de pollo
 • 600 cc. de leche de coco
 • 2 cucharadas de fish sauce
 • 1 cucharada de azúcar rubia
 • 100 gr. de camarones cocidos
 • 2 aritos de chile rojos
 • 12 hojas de albahaca
Udhëzimet
 1. Machacar en un mortero los ajos, echalotes y pasta de camarón con sal y el lemon grass. Pelar el zapallo y cortarlo en cubos. Hervirlo en el caldo con la mezcla anterior y pimienta de 10 për 15 minuta. Agregar la leche de coco, la fish sauce y el azúcar.
 2. Kur është fjala për një çiban, sumar los camarones y retirar del fuego. Distribuir en bols y decorar con guindilla y albahaca.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.