Lakër turshi, Lakër turshi

lakër turshi
Lakër turshi
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Vlerat për të zbuluar të shënuar)
E ngarkimit...
Print
Përbërësit
  • 500 g lakër turshi (e lakër turshi është bërë për të macerate lakër në uthull 15 ditë)
  • 1 gjelbër apple
  • 50 gram proshutë në kube
  • 1 të vogla qepë, diced
  • 125 cc verë të bardhë
  • 1 lugë çaji sheqer
  • Ujë në sasi të mjaftueshme
Udhëzimet
  1. Saute pancetta, qepë dhe apple, të shtoni lakër turshi dhe le të reabogar disa minuta. Shto verë, uji dhe sheqeri.
  2. Le të gatuaj në një derë e të ngrohjes deri në realizimin e dëshiruar pikë, sezonin me kripë dhe piper për shije.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.