salsa francesa

salsa francesa
aderezos
receta fácil
cocina francesa
Salcat dhe krem
salsa francesa
Njerëzit 2
Pjesë 4
Exquisita salsa espesa y tradicional.
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (1 vota)
Cargando...
Print
koha prep
5 min
tiempo coccion
10 min
koha totale
15 min
koha prep
5 min
tiempo coccion
10 min
koha totale
15 min
Përbërësit
 • 200 gr. de champiñones
 • 100 gr. de jamón cocido
 • 20 gr. de manteca
 • 1 kupa e thatë e bardhë verë
 • 1 një filxhan krem qumësht
 • 1 pocillo de perejil picado
 • 400 gr. de pasta seca
 • 1 pocillo de queso rallado
 • Kripë dhe piper, për shije
Udhëzimet
 1. Cortar los champiñones en juliana y el jamón en cubitos. Cocinarlos en una sartén con la manteca, cocinar 5 minuta. Añadir el vino y cocinar 5 minutos para reducir.
 2. Agregar la crema y el perejil picado, cocinar 5 minutos más Cocinar la pasta elegida, escurrirla y colocar en una fuente.
 3. Rociarla con la crema caliente, djathë integruar, salpimentar y gratinar en el horno.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.