Bagels mjaltë tunizian

Bagels mjaltë tunizian
Bagels mjaltë tunizian
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Vlerat për të zbuluar të shënuar)
E ngarkimit...
Print
Përbërësit
 • 3 vezë
 • 4 lugë vaj
 • 4 lugë lëng portokalli
 • 2 teaspoons portokalli lëkurë integruar
 • 50 g sheqer, 300 g miell
 • 1 qeske e pluhur pjekje
 • 1/2 l ujë të ftohtë
 • 2 lugë lëng limoni
 • 450 g sheqer
 • 1/2 filxhan mjaltë
Për tiganisje
 • 1 kg të perimeve yndyrë
Udhëzimet
 1. Beat vezë me vaj, e lëng portokalli, 1 çaji portokalli zest dhe sheqer deri sa të merrni një masë e i lehtë.
 2. Shosh miell me maja dhe për të përfshirë atë në lugë. Gatuaj mirë dhe le të qëndrojë 45 minuta. Gatuaj në ujë me lëng limoni dhe sheqer, vlim 5 minuta, nxitje, deri sheqerit është plotësisht i tretur.
 3. Shtoni mjaltë dhe pjesa tjetër e portokalli zest dhe kuzhinier një tjetër 5 minuta për ngrohje të ulët. Të vendosur në një vend të nxehtë. Nxehtësia e naftës në 175 gradë.
 4. Vendi brumë në dymbëdhjetë pjesë. Me floured duart, bëni një shirit me çdo pjesë dhe të formojnë një rreth të grimcuar 8 cm në diametër. Bërë në qendër një vrimë e 4 cm në diametër.
 5. Skuqura donuts tre në tre për 5 minuta derisa dora das. Ana e tyre me një lugë slotted. Le të thahet në letër absorbues, shpoj donuts me një pirun kur ata janë ende të nxehtë dhe të hyjë në shurup të ngrohtë. Shërbyer menjëherë.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

Enteraté de las ultimas recetas de la pagina en nuestro grupo de telegram


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.