Bagel

Bagel
Bagel
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Vlerat për të zbuluar të shënuar)
E ngarkimit...
Print
koha prep
30 min
koha cocion
30 min
koha totale
1 hr
koha prep
30 min
koha cocion
30 min
koha totale
1 hr
Përbërësit
 • 50 g gjalpë
 • 1/4 l ujë të ngrohtë
 • 25 g maja presion
 • 300 g miell thekre
 • 300 g miell gruri
 • 1 lugë gjelle kripë
 • 1 lugë gjelle copëtuar bimëve të përzier në, rigoni, sage, tarragon dhe borzilok
 • 4-5 lugë majdanoz të grirë
Për tabaka pjekje
 • margarinë
Udhëzimet
 1. Yndyrat një tabaka pjekje me margarinë. Shkrihet gjalpë në ujë. Shkërmoqet maja në ujë dhe përzieni nxitje.
 2. Analizoj në një burim i miell thekre me gjysmën e miell gruri dhe përzierje me kripë. Puna desleída maja me miell deri sa ju të merrni një brumë të butë.
 3. Puna e brumit derisa ajo flluska dhe le të eksitohet mbuluar 30 minuta. Ngrohje furrë për 225 gradë. Përfshijnë pjesën tjetër të analizova miell dhe bimëve për të brumë dhe të bëjë një copë bukë, në raundin e sheshtë.
 4. Me një lugë të bëjë një vrimë në qendër të bukës dhe për të rritur atë rreth me lugë deri sa ajo formon një fije të. Vendin e saj në një tabaka pjekje dhe le të eksitohet mbuluar 20 minuta.
 5. Bojë bukën me ujë dhe do të spërkatë një shtresë e hollë miell mbi. Gatuaj 20-30 minuta në pjesën e poshtme të furrës.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

Recibir el boletin semanal de recetas


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.