Pink jelly

Pink jelly
Pink jelly
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Vlerat për të zbuluar të shënuar)
E ngarkimit...
Print
koha prep
20 min
koha cocion
5 min
koha totale
25 min
koha prep
20 min
koha cocion
5 min
koha totale
25 min
Përbërësit
 • 150 g margarinë
 • 100 g sheqer
 • 2 vezë
 • 50 g bajame peeled dhe i copëtuar
 • 1 lugë çaji kanellë terren
 • 1/8 l e krem kosi
 • 500g miell
Në anën tjetër
 • 1 vezë e bardhë
 • 1/2 filxhan sheqer pluhur
 • 200 g jelly e currants
Për tiganisje
 • 1 kg të perimeve yndyrë
Udhëzimet
 1. Mundë të margarinë me sheqer dhe vezë deri sa ju të merrni një masë e i lehtë. Shtoni bajame, kanellë, krem dhe një pjesë e analizova miell. Përfshijnë pjesën tjetër të miellit dhe le të brumë pjesën tjetër të mbështjella me letër alumini 1 një orë në frigorifer.
 2. Ngrohjes perimeve për fat të 175 gradë. Të zgjasë pastë në mënyrë që ju kanë 2-3 mm i trashë dhe i prerë makarona 6 cm në diametër. Bojë qendër të çdo brumi me veze rrihej dhe vendin e tyre në grupe të tre në krye të njëri-tjetrit.
 3. Bëjë një vrimë të vogël në qendër me një lugë. Bëni pesë shkurtime të rrezatuar. Futni 2-3 trëndafila në çdo kohë e në vaj të nxehtë dhe të skuqura 4-5 minuta, derisa të artë ngjyrë kafe.
 4. Ana e tyre nëpër. Hiq nga të naftës, trëndafila tashmë skuqur. le të thahet në letër peshqir dhe shosh sheqer pluhur në krye. Plotësoni qendër të çdo trëndafil me jelly e currants.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/


Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

Enteraté de las ultimas recetas de la pagina en nuestro grupo de telegram


0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.