Receta vanilje cupcake themelore

vanilje-cupcakes

Në ynë receta cupcakes sot unë do të ju tregojnë se si për të krijuar një mënyrë e thjeshtë për bazë të gjitha cupcake. Kjo është një cupcake thjeshtë që amerikanët e quajnë: "vanilje cupcake"dhe që është i përsosur sfond tuaj cupcakes

cupcakes
vanilje
Desserts
Receta Vanilje Cupcake Themelore
Njerëzit 4
Pjesë 4
Në ynë receta cupcakes sot unë do të ju tregojnë se si për të krijuar një mënyrë e thjeshtë për bazë të gjitha cupcake. Kjo është një cupcake thjeshtë që amerikanët e quajnë: "vanilje cupcake" dhe që është i përsosur sfond tuaj cupcakes
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (3 vota)
Cargando...
Print
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
Ne do të duhet përbërësit e mëposhtme të 4 njerëzit
 • • 4 gota miell
 • • 2 gota sheqer
 • • 6 teaspoons e maja
 • • 1 lugë çaji kripë
 • • 2 gota qumësht
 • • 2 lugë çaji vanilje
 • • 4 të mëdha vezë
Udhëzimet
 1. Ngroh paraprakisht furrë deri sa të arrijë 200 gradë. Linja myk me letër veshje.
 2. Kombinoje miell, sheqer, maja dhe kripën në një enë përzierjen e madhe. Shtoni qumësht dhe vanilje. Mundi për 1 minutë në shpejtësi të mesme.
 3. Shto vezë në përzierje. Mundi për 1 minutë në shpejtësi të mesme. Mundi në shpejtësi të lartë për 1 minutë 30 sekonda derisa mirë të përziera.
 4. Përdorni një lugë supë për të hyrë në masë të cupcakes në kifle oxhaku deri në gjysmën e secilit prej molds.
 5. Piqem 20 për 25 minuta ose derisa të futur një kruese dhëmbësh në qendër të një vanilje cupcake del i pastër.
 6. Cool 5 minuta në tenxhere pastaj, hiqni dhe vendosni në racks teli për të ftohur plotësisht.
 7. Pasi ata e kanë krejtësisht të ftohur cupcakes, ne kemi përgatitur tashmë bazë për të prodhuar tona të shijshme cupcakes.
Shënime
 • Kjo do të jetë bazë recetë. Ajo do të jetë për çdo lloj të cupcake. Në nenet e ardhshme ne do të mësojmë format më të avancuara të përgatitjes bazë, por tashmë fokusuar në secilin lloj të cupcake.
 • Nëse keni ndonjë pyetje , ju dëshironi të na mësojnë disa mashtrim apo ju keni ndonjë pyetje ju lutem comentad në fushën më poshtë.
 • Faleminderit shumë!
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

Cocineros que hicieron esta receta:


6 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.