,

Receta e tortë ditëlindje të shpejtë

tortë ditëlindje
ditëlindjen
Ëmbëlsira
Recetë tortë ditëlindje të shpejtë
Pjesë 8
Të përgatisë një tortë ditëlindje nganjëherë duket aq dificultuoso, por nuk është kështu. Kjo është arsyeja pse, sot ne të pranishëm për ju në Florderecetas një propozim që ishte shumë e mirë dhe e shijshme për të këndshëm një të dashur në ditën tuaj.
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (3 vota)
Cargando...
Print
koha prep
25 min
tiempo coccion
10 min
koha totale
35 min
koha prep
25 min
tiempo coccion
10 min
koha totale
35 min
Përbërësit
  • 1 pound cake vanilje
  • Shurup dritë (sasia e nevojshme)
  • 500 gram dulce de qumësht kuzhinier pastë
  • 2 disqet e brumë pudre
  • Italiane Vezë E Rrahur
Udhëzimet
  1. Parë, piqem në një moderuar furrë për rreth 10 minuta disqe të brumit pudre.
  2. Pastaj, pritini tortë sfungjer në 2 gjysmave, dhe moisten me shurup (është e rëndësishme për të mos i lagur shumë e sponge cake, sepse kur ju keni një brumë pastë në mes, kjo e fundit do të pushojë të jetë crispy). Përhapur pjesë e ëmbël të qumështit dhe të shtoni një pastë disk. Si pasojë e përhapur pak qumësht dhe e ëmbël, sapo, shtoni gjysmën tjetër të sponge cake dhe të përsëritur të njëjtin proces deri sa të keni përfunduar me e fundit shtresë e tortës.
  3. Për zbukurim, ne kemi disa opsione, por në këtë rast, unë sugjeroj që një Italian vezë e rrahur, që untaremos mbi tortë dhe, duke përdorur një pastë piqem, me një kulm kaçurrel, ne mund të bëjë një dekoratë të bukur.
Shënime
  • Një shkëlqyer dyqan të vogël është për përzierje e ëmbël qumësht me 2 lugë kafe. Unë ju siguroj që së bashku me pudre do të merrni një e mirë mbushje për ëmbëlsira dhe pies.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.