,

Recetë për gatim fasule

Recetë për gatim fasule
Print
Përbërësit
  1. 1/2 kgs. fasule pinto
  2. 2 litra ujë
  3. 4 karafil të hudhër
  4. kripë për shije
Udhëzimet
  1. Të pastër dhe me fasule, duke u përpjekur për të hequr të gjitha pebbles dhe basurillas kanë
  2. Lani fasule në një tenxhere ose enë të
  3. Bosh ujë të pistë auxiliandote një sitë
  4. Në një tenxhere të vënë fasule, të lara, e karafil të hudhër (unpeeled) dhe gjysmën e një lugë çaji kripë
  5. Vënë atë në një ngrohje të lartë tenxhere dhe tenxhere të mbuluar
  6. vlim për 2 orë ose derisa fasulet janë të buta
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Lini një koment

Adresa juaj email nuk do të publikohet. E detyrueshme fushat janë të shënjuara me *