quiveve (zapallo)

almuerzo
receta saludable
peruan kuzhinë
Vegjetarian
quiveve (zapallo)
Pjesë 4
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Votar)
Cargando...
Print
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
Përbërësit
  • 1 kg. de zapallo
  • 3 cucharadas de jugo de limón
  • 2 lugë vaj
  • 1 cucharada de pimentón dulce
  • 200 gr. de queso fresco
  • Rigon, kripë dhe piper, për shije
Udhëzimet
  1. Cortar el zapallo en cubos y rehogarlo en aceite. Agregar el jugo de limón, paprika, el orégano, la pimienta y la sal. Revolver y terminar de cocinar tapado. Servir con el queso desmenuzado.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.