Rosto pule me rrush

rosto pule me rrush
rosto
mish pule
Mish
Rosto pule me rrush
Pjesë 4
Për krishtlindje këtë recetë për pule me rrush është shumë e përshtatshme për natën e pashkës
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Votar)
E ngarkimit...
Print
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
Përbërësit
 • 1 rosto pule, rreth 4 për 5 paund
 • 1 limoni, prerë në feta hollë
 • Kripë dhe piper për shije
 • 1 qepë, peeled dhe prerë në tetë copa
 • 1 bandë e madhe pafarë rrush (rreth 3 gota gjithsej)
 • Një sprigs pak e freskët rozmarinë, trumzë, sage, dhe / ose tarragon
 • 2 gota e bardhë e verës (ju mund të zëvendësojnë supë pule)
 • Vaj ulliri
Udhëzimet
 1. Le pule të qëndrojë në temperaturë dhome (70 ° F) për të paktën një orë në mënyrë që ajo është më afër në temperaturë dhome para grilling.
 2. 2 Ngroh paraprakisht furrë në 450 ° F. Pat thatë pule. Fshij brenda dhe jashtë e pulës me vajin e ullirit. Hedh brenda dhe jashtë me kripë dhe piper. Hiqni rreth vlerës së një filxhan rrush prej tyre buron dhe të prera në gjysmë. Futja e rrushit në plesht. Shtoni një çift i copa e qepë në zgavrën, së bashku me një sprigs pak të freskët të bimëve. Nuk është e nevojshme për të hequr rozmarinë prej saj rrjedhin. Shtoni disa feta limoni në zgavrën.
 3. 3 Të mbuluar pjesën e poshtme të një pjekje pan me feta qepë dhe feta limoni. Vendosini pulë në një vuaj për grilling në skarë pan, në krye të limon feta dhe qepë, gjirit poshtë. (Ju gjithashtu mund të bëhet pula direkt në tigan, që mbështetet në qepë, në të cilin rast gjirit të mishit do të gatuar ngadalë në lëngje, në vendin e dolli.)
 4. Twigs në vend të bimëve dhe limon feta ndërmjet krahëve dhe trupit të pulës. Organizoni mbetur rrush, copa e limon dhe bimëve në tigan.
 5. 4 Rosto 450 ° F për 25 minuta. Më poshtë, spërkat me një gotë verë dhe të zvogëlojë ngrohjes për të 400 ° F. Cook për 30 minuta më shumë dhe baste përsëri me të dytë kupën e verës. Kuzhinier për një tjetër 10 për 20 minuta (në varësi të madhësisë së pule) deri lëngje të drejtuar të qartë (nuk rozë) kur një thikë tip është futur në kofshën e pulës, ose kur temperatura leximit të një termometër të mishit, futur thellë në kofshë tregojnë 160 ° F.
 6. 5 Hequr të pjekur nga furra dhe të mbuluar me letër alumini. Le të qëndrojë për 15 minuta. Temperatura e brendshme e pulës dhe do të vazhdojë të rritet.
 7. 6 Të prerë pulë. Kthehet pule kështu që është e gjirit anësore deri në një prerja bordit. Në radhë të parë për të ndarë këmbët (këmbë dhe kofshë) e trupit. Më poshtë, prerë krahët. Bëni një prerje poshtë kafaz i kraharorit. Vazhdojnë për të reduktuar në njërën anë të kafaz i kraharorit, prerja e gjirit larg nga trupi, pas lakim të brinjëve si ju prerë. Përsëriteni në anën tjetër. Të prerë pulë gjinjve në një kryq për të shërbyer. Vendi copa në një burim, i rrethuar nga rrushi dhe caramelized qepët nga pjekje pan. Lugë pan salcë mbi pule dhe për të shërbyer.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.