,

Pecan byrek dhe jogurt

pecan byrek dhe jogurt
nuez
sobremesa
kos
cocina mexicana
Paguan
Pecan byrek dhe jogurt
Pjesë 10
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (1 vota)
E ngarkimit...
Print
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
koha totale
1 hr 30 min
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
koha totale
1 hr 30 min
Përbërësit
 • KORE
 • 1 paquete de galletas Marías®
 • 4 cucharadas de mantequilla derretida
 • 2 vezë
 • PLOTËSONI
 • 1 kallaj e qumështit të kondensuar.
 • 1 taza de nueces
 • 1 taza de crema
 • 1/2 taza de yoghurt natural
 • 3 vezë
Udhëzimet
 1. Precalentar el horno a 180 ºC. Për të bërë koren: moler las galletas hasta hacerlas polvo, licuarlo con la mantequilla y huevos, hasta obtener una mezcla homogénea, verter la mezcla sobre un molde refractario para pay, extender la masa con la ayuda de las puntas de los dedos hasta cubrir la base y las paredes del molde formando una base pareja, reservar.
 2. Aparte licuar todos los ingredientes del relleno, verter sobre la base de pay y hornear de 35 për 40 minutos o hasta que el relleno esté firme, retirar del horno y dejar enfriar. Decorar al gusto y servir.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.