,

Byrek margarita me tekila

tortë margarita me tekila
con alcohol
sobremesa
tekila
cocina mexicana
Paguan
Byrek margarita me tekila
Pjesë 4
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (Votar)
E ngarkimit...
Print
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
koha totale
1 hr 30 min
koha prep
15 min
tiempo coccion
0 min
koha totale
1 hr 30 min
Përbërësit
 • KORE
 • 125 gram gjalpë
 • 100 gram sheqer
 • 1 vezë
 • 250 gram miell
 • PLOTËSONI
 • 1 kallaj e qumështit të kondensuar.
 • 1 filxhan lëng limoni
 • 2 lugë e gjallëri limon
 • 6 lugë e tequila
 • 4 teaspoons portokalli liqueur
 • 1 lugë çaji vanilje
Udhëzimet
 1. Për të bërë koren: mundi gjalpë së bashku me sheqer, shtoni të verdhat e deri homogjene. Shto miell të grevës, si dhe të formojnë një brumë.
 2. Përhapja e para në tryezë floured punës, linjë 4 ramekins. Pres qendra me një pirun dhe të ftoh 20 minuta. Piqem në 180 °C 30 minuta ose derisa të artë ngjyrë kafe makarona. Hiqni dhe le të ftohtë.
 3. Për të përgatitur mbushjen: mix në një tas me qumësht të kondensuar, lëng limoni, zest, tekila, pijeve dhe vanilje.
 4. Bosh në koren e biscuit dhe ftoh deri në kohë për t'i shërbyer.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

Kërko
Saktë ndeshjet e vetëm
Kërkim në titull
Kërkim në përmbajtje
Kërkim në komente
Kërkim në ekstrakt
Filtri me Porosi Pas Lloji

Sugjerimet xhelatina, pini, tortë, tuna, celiacs, cupcakes, thermomix, tortë, në masë të, oriz, dietë, marihuanë, djathë, tortë, lulelakër, supë, sallatë, mish pule, karkaleca, qofte, souffle, budin, tortë, pound cake, krem, salcë, burger, diabeti

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.