Këmbën e zier mishin e derrit

këmbë-e-mish derri-braised-768x420
almuerzo
derri
peruan kuzhinë
Mish
Këmbën e zier mishin e derrit
Njerëzit 4
Pjesë 6
Ndërsa kjo është një recetë me shumë përbërës të. Me të vërtetë ia vlen, për shkak se ata janë më të mirë këmbët e derrit në perëndim :)
1 estrella2 estrellas3 estrellas4 estrellas5 estrellas (5 vota)
Cargando...
Print
koha prep
30 min
tiempo coccion
45 min
koha totale
1 hr 15 min
koha prep
30 min
tiempo coccion
45 min
koha totale
1 hr 15 min
Përbërësit
 • 2 kilogramë e këmbë derri në copa
 • 2 limon
 • 4 1/2 gota e ujit
 • 3 teaspoons kripë
 • 1/3 e një filxhan vaj
 • 2/3 filxhan qepë, e grirë
 • 4 karafil të hudhër, shtypur
 • 2 gota, 1/2 kilogram, domate copëtuar, pa lëkurë dhe pa fara
 • 1 kuq bell piper i grirë
 • 1 çaji chilli piper, i grirë ose 1/4 çaji nëse tokë të thatë
 • 1 lugë gjelle e ëmbël piper i grirë
 • 1 ose 2 specat
 • 2 teaspoons kripë
 • 1/4 lugë çaji piper
 • 2 1/2 gota e ujit të gatuar këmbë.
Udhëzimet
 1. Janë kaluar në këmbë derri, nga flaka e ndezjes për larjen e qimeve që mund të kenë ende. Janë scraped me thikë, fshij me limon dhe lani shumë mirë dhe kuzhinier për disa 30 minuta në një tenxhere me presion me uje dhe kripe.
 2. Në një tenxhere vendosni vaj për ngrohje, shtoni qepë dhe hudhër, rfj-së deri sa të thahen. Shtoni domate, paprika, djegës, e ëmbël piper, kripë dhe piper. Është sjellë në një çiban dhe kuzhinier për rreth 10 minuta. Shtuar këmbët me 2 1/2 gota e ujë gatim dhe rreth ngrohjes mesme, gatuaj e mbuluar për 30 minuta ose derisa salcë thickens pak.
Gatimin e recetave lehtë https://recetasdecocinafaciles.net/

0 komente

Lini një koment

A ju doni që të bashkohet bisedës?
Ndjehen të lirë për të kontribuar

Deja una respuesta

Ky web site përdor Akismet për të reduktuar spam. Mëso se si për procesin e të dhënave nga komentet tuaja.